Про це керівник гуманітарного проєкту «Херсонський хаб», ексзаступник міського голови Херсона Роман Головня заявив у етері Еспресо.
Коментуючи ситуацію щодо забезпечення питною водою територій Херсонщини, які постраждали внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС, Головня зазначив, що складною вона залишається у тих регіонах, які були перш за все підтоплені.
«Якщо ми говоримо про місто Херсон, то місто Херсон забезпечується водою зі свердловин і це дало можливість уникнути такої масштабної катастрофи. Тому, що якби був централізований водозабір з Дніпра — місто залишилося б взагалі без води. Проблеми з водою були саме в підтоплених мікрорайонах і там дійсно за допомогою установок та кількості завезеної питної води, вдалося уникнути дефіциту та допомогти людям забезпечити життєво необхідною водою», — зазначив він.
Щодо ситуації, яка розгортається зараз, волонтер заявив, що гуманітарні місії продовжують заводити питну воду, щоб забезпечити населення питною водою.
«Наразі, як звітує ОВА — є постійний 5-ти денний запас води для того, щоб забезпечити населення. Структури водоканалу по Херсону працюють на відновлення та промивку свердловин, які були затоплені в результаті Каховської ГЕС. Це близько 20 свердловин», — сказав він.
Головня зазначив також, що там, де немає електроенергії — ситуація складніша й потрібен, або постійний підвіз води, або постійна робота генераторів, які качають воду зі свердловин.
Коментуючи ситуацію на лівобережжі волонтер заявив, що окупанти розв’язують питання забезпечення населення депортацією в окупований Крим, або на територію РФ.
«Коли ми говоримо про Голу Пристань, Олешки — ніхто не збирається там якось ліквідувати наслідки повені і все, що вони роблять — це погрожують місцевому населенню і стираються максимально депортувати його, щоб зайняти житло на лівобережжі», — додав Головня
Leave a Reply